עיצוב פינות רומנטיות בבית

קניתם בית, ומעבר לתכנון ולהתאמה (הפונקציונאלית בעיקר) שלו לצרכים שלכם ושל הילדים, מה עם משהו עבורכם?

"טובים השניים מן האחד"… בתוך כל המולת חיי היום יום וסופי השבוע, האם ארגנתם לכם מראש פינות בבית לרגעי "הטענה"? ככל שהילדים גדלים, כך שטח הבית שפנוי עבורכם קטן……
כדי שיהיה לכם מקום פרטי בבית שלכם, כדאי לתכנן אותו מראש.
איפה ניתן למקם פינות זוגיות בבית ומה לשים בהן? הנה, במאמר הבא:

 

במבואה
בחלק מהבתים, המבואה גדולה מספיק כדי לשלב בה ספסל ישיבה מזמין ונעים. כריות נוחות, מזכרות מטיול שלפעם, שולחן קטן ליד ואתם מסודרים.
נשמע מוזר לשבת במבואה? לאו דווקא.
מגיעה תקופה בה הילדים גדלים, ולעיתים "משתלטים" על פינות אחרות בבית. הסלון או פינת המשפחה כבר תפוסים.
אז מה יותר נחמד לשבת עם שתיה זוגית, קרוב קרוב, במקום קטן יחסית ולשוחח בשקט?

ספסל במבואה בבית

 

במטבח
המטבח ידוע כמרכז הבית. הוא מנקז אליו את כולם אליו, גם אתם נמצאים בו לא מעט. עם זאת, המטבח הוא איזור פונקציונאלי ברובו. "פס יצור קטן להכנת מזון".
כדאי לחשוב על פינת ישיבה אינטימית לשני אנשים לפחות במטבח. היא יכולה להיות בגובה שולחן והיא יכולה להיות בגובה דלפק. ישיבה אחד מול השני במיקום "עוטף" במטבח עושה את העבודה.
גם אם פינת האוכל קרובה, אפשר להשאיר פינה זוגית נעימה לישיבה במטבח, מאחר ולעיתים הילדים אוכלים בשעות שלהם, ולכם יש את האיזור בנינוחות אינטימית יותר.

זוג במטבח

 

בסלון
עיצוב הסלון המודרני כיום הוא ביצירת כמה וכמה מקומות ישיבה אינטימים יותר.
כבר בשלב תכנון הסלון, ביחרו לכם כורסא זוגית שנראית לכם, כזו שמתאימה בדיוק לשני אנשים שיושבים צפוף…. (או לפחות זוג כסאות / כורסאות  שהם "ממש אתם").
דאגו למקם את הפינה שלכם מול "נוף" אהוב עליכם בבית. ארגנו מראש מקום לשולחן קטן, עליו תוכלו לשים פינוקים ושתיה, תאורה אותה ניתן לעמעם, וככה מדי פעם, תוכלו לתפוס כמה רגעי אושר יחדיו.

שתי כורסאות בסלון

 

בחדר שינה
חדר שינה נחשב למקום הכי פרטי ורומנטי בבית, הוא הרי "המקום שלכם". אם יש אפשרות להרחיב את החדר ולהוסיף לו ספסל  לישיבה או שתי כורסאות, בקיצור ליצור פינה זוגית קטנה ונעימה, הרי שיצרתם לעצמכם עוד "פינה רומנטית" בבית.
היא יכולה להיות גם במרפסת פרטית שיוצאת מהחדר שלכם בלבד, עם שולחן קטן, שני כיסאות ופריטים שאתם אוהבים במיוחד. קבלו החלטה שתשתו שם קפה כל בוקר / אחה"צ.
הרעיון הוא להתרחק קצת מהילדים, מהמולת היום יום, ולמצוא לכם פינה שקטנה משלכם.

פינת ישיבה זוגית במרפסת חדר השינה

 

בגינה / מרפסת
בעיצוב גינה, נהוג לראות אותה כבבואה של הבית. כלומר ליצור בה כמה וכמה מקומות פונקציונאלים: מקום אכילה, מקום בישול, פינת זולה. ואפשר לתכנן בה "פינה זוגית".
ריהוט חוץ זוגי לא חסר. יש כורסאות עגולות או ספסלים מיוחדים, ספות לשניים במגוון צבעים…
צריך רק לבחור מה מוצא חן בעיניכם. שלבו תאורה מתאימה. לימי החורף (הלא מאוד קרים בארץ יחסית) אפשר להכין מקום מבעוד מועד לפטריות חימום (מצריך הכנת שקע חשמל) ושמיכות. וזהו, אתם מוכנים לשתיית משקה חם ונעים, רק שניכם, בפינה בגינה…..

פינת ישיבה זוגית בכניסה לבית

 

נישה / חלק ממבנה הבית
לעיתים, מבנה הבית מאפשר יצירת נישות, שנראות הרמוניות בחלל הבית, ומאפשרות ישיבה זוגית נעימה.
לדוגמא: פינת ישיבה באדן חלון. הכוונה לפינת ישיבה נוחה (עומק 80 ס"מ לפחות), בגובה מתאים (45 ס"מ מהרצפה) עם מקום לכריות גב. כמובן, יש לדאוג שהחלון לא ייפתח בדיוק על היושבים, אלא יהיה חלון שנפתח "כנף על כנף" אחד על השני. שילוב הכריות הנוחות, התאורה והצפיפות הקלה יצרו לכם את "המקום שלכם".
דוגמא אחרת היא ניצול השטח מתחת לחלל המדרגות. אם יש מספיק גובה ראש, אפשר לתכנן שני כיסאות יפים / כורסאות נוחות, שטיח קטן, שולחן, תאורה נעימה.
יכולים להיות עוד הרבה מקומות כאלו בבית. יש למצוא אותם תוך כדי תכנון המבנה.

פינת ישיבה באדן חלון

 

לסיכום
יצירת פינות רומנטיות בבית הוא סוג של החלטה שמקבלים כאשר מתכננים אותו. בדרך כלל, ישנן מספר אפשרויות – צריך לבחור, בתוך הבית שלכם, איפה למקם אותן.
אני ממליצה ליצור כמה פינות כאלו, כך תוכלו גם לגוון.
מקווה שנתתי לכם השראה למצוא את הפינות הללו בביתכם…


לקבלת טיפים לעיצוב הבית