איפה כדאי לרכוש מטבח. האם נגר מטבחים כדאי? או מחברה?

מי שנמצא בתהליך של בניית בית או שיפוצו, מכיר את הרגע בו מגיעים לתמחור המטבח המיועד. מן הסתם, כל אחד רוצה לקבל את המקסימום, במחיר המינימלי…
בעניין המטבח, להלן השוואה בין מטבח עשוי על ידי נגר מטבחים לעומת מטבח שמיוצר בחברות מטבחים.

השוק מוצף בהרבה יצרנים. למי ללכת? על מה לשים דגש? מהו הדבר העיקרי בהצעת מחיר במטבח?
על כל זאת ועוד אנסה להשיב בכתבה הבאה:
הדבר הראשון שחשוב שיהיה סגור הוא תכנון המטבח. כדאי להגיע מגובשים, עם חזיתות ושרטוט של ארונות המטבח, של כל קיר וקיר, כדי שתוכלו להשוות את אותו עיצוב מטבח בין ספקים שונים.
בקרב חברות המטבחים, לכל חברה יש יתרון יחסי בחומר / גימור אחר. חברה אחת מייצרת יותר מטבחים עם צביעה אפוקסית, השניה בדלתות מעץ מלא, השלישית מתמחה בדלתות פולימר וכדומה.
מעצבת פנים טובה תדע להוביל את הלקוחות לחברה המתאימה, בהתאם לסגנון הבית בו הם חפצים.

להלן היתרונות הבולטים שכל צד יכול להציע. ההחלטה הסופית היא שלכם. בסופו של דבר, "בעל המאה הוא בעל הדעה".

 

יתרונות ייצור מטבח על ידי נגרי מטבחים
ניצול שטח איחסון מקסימלי – נגר מטבחים מודד את מה שקיים בשטח ומייצר בדיוק לפי המידה. אין לו מידות קבועות של יחידות שהוא צריך להתאים את המקום שלכם לארונות.

גמישות והתאמה – נגר מטבחים יכול לבצע פרטים מיוחדים, לפי דרישה.

יכולת להתאים פירזול לפי דרישה – ניתן להזמין פירזול שונה לכל מגירה. כך למשל מגירות שישאו משקל כבד יותר (מגירות צלחות לדוגמא) יכולות לקבל פירזול בהתאם לעומת הפירזול של שאר המטבח.

מטבח מנגר פרטי

 

יתרונות ייצור מטבח על ידי חברת מטבחים
ייצור המוני (לעומת ייצור יחידני אצל נגר מטבחים) – מתבטא לרוב במחיר ליחידה.

אפשר להתרשם מראש מהיחידות – יש אולמות תצוגה, רואים את מרבית היחידות בתצוגה וההמחשה לתוצאה הסופית גבוהה יותר.

שירות לאחר מכירה – למרבית חברות המטבחים יש מחלקת שירות, שתפקידה להיות בקשר עם לקוחות לאחר הרכישה וכך להגיע ולתקן דברים גם כעבור כמה שנים.

מטבח מחברת מטבחים

 

שלושה פרמטרים נוספים, חשובים ועיקריים, שאין לשכוח אותם: מקום ייצור, איכות ומחיר.

מקור הייצור: אני אוהבת תוצרת "כחול לבן" ומעדיפה לעבוד עם ספקים שמייצרים כאן. במיוחד כשמדובר בחברות מטבחים. יש יתרונות לייצור המקומי, מאחר ויש גמישות רבה יותר במידות ארונות המטבח.

עם זאת, ישנם מטבחים (אירופאים בעיקר) שנחשבים למובילים בעולם.
טיפ: להיכנס לאתרים של חברות מטבחים מובילות בעולם, לקבל השראה בצבעים, בחומרים, בגימור, ואז להתגבש לגבי המטבח שלכם, לפני שמזמינים את המטבח שלכם.

איכות: מניסיוני, ישנם נגרי מטבחים באיכות מצוינת וחברות מטבחים באיכות נהדרת. יש להשוות "תפוחים לתפוחים". אם הולכים על ספקים טובים, להשוות טובים בטובים.

מחיר: אני דוגלת בתכנון ועיצוב מטבח בצורה מדוקדקת, הפקת תכניות והשוואת מחיר בין נגר מטבחים לבין חברה בתחום. גם בין החברות השונות ישנו הבדל. לעיתים מופתעים.

 

לסיכום:
המטבח מהווה משקל כלכלי כבד בנגרות הבית. כדאי להשקיע זמן ומחשבה בתכנון שלו, להשוות מחירים, לבחון את מקור הייצור שלו ולהתאים את מה שהכי מתאים לכיסכם ולביתכם.
בהצלחה…..


לקבלת טיפים לעיצוב הבית