חידושים בגינה, קיץ 2013

הקיץ בשיאו, עם זאת עדיין נעים בערבים לשבת בחוץ, במרפסת או בגינה. בשנים האחרונות, יש חשיבה נוספת על עיצוב ומיתוג האיבזור בגינה. אז מהם הטרנדים העונתיים לגינה / מרפסת שלך? קרא/י ותדע/י:

בשנה החולפת הבחנתי במספר מגמות עיקריות בנושא האיבזור בגינה:

שינוי צבעי ריהוט הגן
בעבר, העץ שלט. עץ גושני, טיק בעיקר, היה נפוץ בכל גינה ובכל מרפסת. מי שרצה לגוון יכול היה לבחור זכוכית / אלומיניום. גווני אפור, שחור. המעיזים הלכו על שולחן מפסיפס (ויחסית הם מיעוט). במהלך השנה האחרונה, אני נתקלת יותר ויותר במגמה של הכנסת צבעים בריהוט הגן. בעיקר צבעי פסטל: סגולים, תכלת, ירוקים, לימון, ורוד.

 בתערוכת העיצוב במילנו, פאולה לנטי (Paola Lenti) השיקה קו חדש של מוצרי גינה, בגוונים עזים, חלקם בשיתוף פעולה עם מורסו (Moroso). מוזמנים לעיין כאן:
http://www.bredaquaranta.it/en/outdoor/104-paola-lenti-nido.htm

חומרים
השימוש בראטן  (Rattan) הולך וגדל. הראטן הוא בעצם חומר גלם המאגד כ-600 מיני דקל הגדלים באזורים טרופיים באסיה, אפריקה ואוסטרליה. סיבי הראטן, למעשה ענפי דקל מיובשים שעברו עיבוד, מתהדרים במגוון תכונות, כמו משקל קל, חוזק וגמישות, ומאפשרים עיצוב צורות שלא ניתן לעצב בחומרי גלם אחרים  .זה חומר שמתאים יותר לאקלים הים תיכוני, אינו מצריך תחזוקה כמו העץ הגושני, קליל יותר מבחינת משקל ומבחינת מראה ונכנס יותר ויותר למרפסות ולגינות הביתיות והמשרדיות.

פונקציונליות הגינה
"סוד" ידוע הוא ששטח הנדל"ן בעולם הולך ויורד וכמות האוכלוסיה שמתגוררת בערים הולכת וגדלה. לאור זאת, רק הגיוני שניתן מחשבה נוספת של ניצול הגינה למטרות פונקציונליות של הבית. אחת האפשרויות היא ליצור מבנה נוסף בגינה, שיכול לשמש כמשרד הביתי.
בקישור הרצ"ב ניתן לראות עוד כמה רעיונות משודרגים בנושא:
http://design-milk.com/the-rise-of-the-backyard-office

 עיצוב הגינה כחלק מהבית
לגינה יש מספר תפקידים, ובדרך כלל האיזורים שבה מתחלקים לפונקציות הבאות: איזור אירוח, פינת משחק, פינה "רוגע ושלווה", איזור בישול, איזור "יופי וטיפוח", איזור רביצה/ערסל. נהוג לחלק את הגינה לאיזורים, עם הכנה נאותה של תשתיות (חשמל, מים) כדי ליצור את הפינות הללו.
במקביל, הפתחים של הבית לכיוון הגינה גדלים וניתן לראות חלק גדול ממנה מהבית. הדבר מצריך תכנון של המשכיות בסגנון, בצבעים והלימה בין הפנים לחוץ. אפשר להתחיל ספסל ישיבה בבית, לסיים אותו בגינה, להשתמש בצבעים משלימים, מתאימים, בקיצור "להכניס את החוץ פנימה".

עשה זאת בעצמך
ליצירתיים שבחבורה, ולאלו שרוצים לחדש משהו קטן בגינה, חברת כתר פלסטיק השיקה מוצר חדש וצבעוני לגן או למרפסת שלכם. "קשת" הוא עציץ פלסטיק המאפשר תלייה בנפרד או יצירת שרשרת של עד חמישה עציצים בשלל צבעים עליזים, הניתן לתלייה בפנים הבית או בחוץ ומתאים במיוחד לחללים קטנים. האריזה כוללת חמישה עציצים, והיא מגיעה עם וו תלייה.
בחודש שעבר, זכתה חברת כתר פלסטיק בפרס העיצוב הבינלאומי Red Dot על עיצוב עציצי Rainbow. המחיר: מ-135 שקלים. להשיג ברשת חנויות כתר, אייס, הום סנטר בחנויות המובחרות ברחבי הארץ http://il.keter.com/products/rainbow-set

שיהיה קיץ נפלא וגינה נעימה!


לקבלת טיפים לעיצוב הבית