עיצוב בתים | עיצוב דירות יוקרה

dirot yokraאיך ניתן להעלות את ערך הדירה לפני מכירה

אתם גרים בבית ועולה בראשכם המחשבה אולי למכור אותו. אתם רגילים לבית שלכם, וכעת אתם צריכים להרשים לקוחות פוטנציאלים. מה כדאי לעשות?

ראשית – מומלץ לגשת לעירייה, למחלקת הנדסה, כדי לראות אם יש זכויות נוספות לדירה כמו סגירת מרפסת, בניה על הגג ועוד. תכניות בינוי עיר (תב"ע) משתנות אחת לפרקים, ויכול מאד להיות שבטווח הזמן של רכישת הבית ועד היום נעשו שינויים, ויש עוד שטחים אותם ניתן לבנות ולהשביח.

הדבר הבא הוא להקציב סכום. גם בסכום שנע בין 10,000 ל-50,000 ש"ח אפשר לשדרג מאד דירה.

תיקון דברים שקשורים לתשתית – כמו נזילה או רטיבות, סדקים – ובקיצור מה שנראה פחות טוב לעיני קונה פוטנציאלי.

חדרי רחצה – לנקות היטב את הרובה בין האריחים. לחדש אותה לא עולה הרבה כסף. לחלופין, ניתן אולי להסיר חלק מהחיפויים ולהחליף אותם בצבע. קיימים היום צבעים "נושמים" אשר ניתן לנקותם בקלות יחסית (בשנים האחרונות נוספו לא מעט סוגי צבעים בעלי מרקמים שמתאימים לחדרי רחצה).

כדאי להשקיע באיזור של החלל הציבורי – כלומר כניסה, סלון, מטבח, פינת אוכל. הטרנד היום הוא שאנשים אוהבים חלל גדול, פתוח ומואר. אם יש קיר שניתן לשבור חלקית – מה טוב. לא לחשוש משבירת קיר או בניית קיר מגבס. המחיר אינו בשמים.

בחדרי שינה, אנשים אוהבים פרקט ברצפה. פרקט, וגם ריצוף לכל הדירה, הם אלמנטים שניתן לשים ע"ג רצפה קיימת. לא חייבים לעקור רצפה.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא האם הבניין עומד לעבור שיפוץ לובי, הוספת מעלית וכיוצא בזה. תוספות כאלו מקפיצות מיד את ערך הדירה.

לסיכום, כדאי לדעת שהשקעה נבונה בשדרוג הדירה יכולה להביא לתוספת שהיא פי 3-4 מהסכום שמשקיעים. תחשבו על זה…. כמובן, מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מנוסה שיתווה וינחה.

אני מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ ממוקדת אצלי בסטודיו.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

שלכם בברכה,
יפעת אנג'ל, מעצבת פנים