חמשת הדברים שישדרגו כל מטבח

מדברים הרבה על מטבחים. על הצורות שלהם, על החומרים מהם הם עשויים, על המשטחים. הפעם ברצוני לדבר על חמישה דברים הכרחיים במטבח שלכם. אם תקיימו אותם, תדעו שיש לכם "מטבח מתוכנן כהלכה".

 

מגירות רחבות (אך לא רחבות מדי): בכל מטבח ישנם כמה סטים של מגירות. מטבח יעיל חייב לפחות סט אחד של שלוש מגירות ברוחב 90 ס"מ. הדבר יאפשר לאחסן בצורה נכונה ויעילה יותר את הסירים והמחבתות. אם יש מקום לשני סטים של מגירות כאלו, אדרבא (תמיד יימצא שימוש: לצלחות, קערות, כלי הגשה ועוד).

עם זאת, יש לשים לב שהמגירות לא תהיינה רחבות מדי. מגירות מעל רוחב  110 ס"מ גדולות מדי, כבדות מדי, ומצריכות פירזול יקר יותר.

מטבח עם מגירות רחבות

 

פינה מיוחדת לנוי: גם המטבח המודרני, יראה טוב כאשר ישולב בו אלמנט קישוטי.
כמו כל דבר, כדאי לתכנן את הקישוט מראש. הקישוט יכול להיות בעציצי תבלין, מקום לספרי בישול, תמונה, חפצי נוי, אוסף שיש לבעלי הבית, או בקיצור כל מה שייתן צבע ויוסיף חמימות ותחושה של "כמה נעים לי להיות במטבח".

נוי במטבח

 

מקום לדברים קטנים: גומיות, נרות לימי הולדת של הקטנים, גפרורים, מקלות לאוכל סיני שמגיעים עם משלוח… בכל מטבח יש הרבה פריטים קטנים שלעיתים "אבודים" במרחב המטבח. כדאי לתכנן מראש מקום לכל הקטנים הללו, כדי שלא יהיו מפוזרים ברחבי המטבח והבית…

מטבח מעוצב

 

תאורה: תאורה נכונה במטבח היא כזו לעבודה ותאורה לאווירה.
תאורה לעבודה היא שטף אור על משטחים שיאפשרו בישול מהנה.
תאורה לאווירה היא תאורה אותה תדליקו כאשר תארחו, תרצו להציג את המטבח אך אין צורך בהארתו לעבודה שוטפת. דאגו לתכנן גם וגם, לא תמיד מדליקים הכל ביחד….

מטבח מואר

 

איחסון מתאים: מטבח מתוכנן נכון, יתאים את שיטחי האיחסון שבו לגודל הבית ולכמות המבשלים.
עם זאת, יש לזכור שנגרות מטבח יקרה, לכן ישנם דברים שלא חייבים להיות מאוחסנים במטבח. לדוגמא: אם אתם מארחים פעם בחודשיים-שלושה ויש לכם סט כלים יפה לאירוח, הוא יכול להיות ממוקם בשידה נאה ליד פינת האוכל/בסלון ולא בכמה מגירות/ארונות במטבח.
או ארון שירות למטאטא, שואב, דלי וכדומה – אינו חייב להיות חלק מיחידות הארונות שבמטבח.
חשוב להבין שהמטבח צריך להיות בהלימה עם גודל הבית. עיצוב מטבח נכון יהיה כזה שיאפשר הכנת מזון, בישול ואירוח לפי כמות חדרי השינה של הבית וגודל איזור האירוח.
לסיכום, כל מטבח צריך את האיחסון המתאים לבית בו הוא נמצא.

סלסלות קש לאיחסון במטבח

 

כלי מטבח מעולים: אחרי שתכננתם וטרחתם רבות על מטבח החלומות שלכם, פרגנו לעצמכם מדי פעם ברכישת כלי מטבח מעולים.
דוגמאות: סכינים של גלובל או של Zwilling, סירים ומחבתות של ריזולי (לא בטוח שמייבאים לארץ, בחו"ל ניתן לרכוש בכיף).
ליין סירים מעולים של מאיר אדוני עבור ארקוסטיל.
ואתר אמריקאי מעולה ששולח לארץ (זהירות, ממכר): Anthropology

אפשר כמובן להמשיך עם גאדג'טים נוספים ש"עושים לכם את זה". כך תקבלו תחושה של בעלי מטבח יוקרתי והאוכל ודאי יצא טעים יותר…. 🙂

מטבח מעוצב ומאובזר

מוזמנים להמשיך לקרוא וללמוד על עיצוב מטבח החלומות שלכם.


לקבלת טיפים לעיצוב הבית