עריכת שולחן חג

כמה רעיונות לעריכת שולחן חגיגי

בחירת קונספט – כדי ששולחן החג שלכם ייזכר לאורך זמן, בחרו קונספט משני, מעבר לקונספט שמכתיב החג עצמו. למשל: אחד המנהגים בראש השנה הוא משלוח אגרות שנה טובה. אפשר לערוך את השולחן בצורת אגרת ברכה לשנה החדשה. אפשרות נוספת היא לערוך את השולחן בצורת גלגל או כל רעיון אחר שמסמל התחלה והתחדשות.

festive_table_3-s

הפתעות קטנות – אנשים זוכרים בעיקר את הדברים שאינם נמצאים בקונטקסט עצמו. אם תצליחו להפתיע אותם, הם יזכרו את האירוח שלכם לאורך זמן. מומלץ לשזור הפתעות קטנות לאורך השולחן וככל ש"תצאו מהקופסא" הרי זה משובח. אפשר להוסיף פרטים שלא קשורים באוכל ממש, למשל: נרות, צדפים, עלים גדולים, נוצות, מראות, צנצנות דבש וריבות, קופסאות מסוגים שונים וכל העולה על דעתכם. בנוסף, ניתן לשלב פתקים קטנים עם מסרים, תפריטים אישיים, קלף עתיק עם עיפרון ולבקש מכל משתתף לציין את היעדים והמשאלות שלו לשנה הקרובה. את התוספות הקטנות אפשר להניח לצד הצלחות, על הכסאות או בתוך הכוסות. לסיכום, כל מה שבלתי צפוי יצור עניין והתלהבות בקרב האורחים שלכם וכמובן יהפוך את שולחן החג למיוחד ומקורי.

festive_table_1-s

סידור פרחים – ניתן לבחור בסידור פרחים מרכזי אחד, נמוך גדול ומרשים, שיונח במרכז השולחן או לחלופין בכמה סידורים קטנים שימוקמו לאורך השולחן. ניתן גם להקטין את סידורי הפרחים לגודל מיניאטורי, שימוקם ליד כל אורח ויינתן כשי אישי לכל אחד מהסועדים בסיום הערב.

festive_table_5-s

היחס בין הכלים למפה – ישנן שתי אפשרויות עיקריות לעיצוב השולחן: האחת – מפה בצבעים עזים בשילוב כלים בעלי צבע אחיד, אפשרי בלבן עם עיטורים ואפילו שקופים; והשניה – מפה בצבע אחיד וכלים בעיצוב דומיננטי, שמכתיב את הטון. בישראל מעדיפים את האופציה הראשונה, בעוד שבחו"ל האופציה השנייה נפוצה יותר. מומלץ לשבור שגרה וללכת על האופציה השנייה.

festive_table_2-s

צבעים – בחרו לכל היותר 3-4 צבעים שיובילו את הקו הצבעוני של שולחן החג. מעבר לזה – יותר מדי. השתמשו בצבעים אלו לבחירת הכלים, הסכו"ם, המפות והקישוטים. לדוגמא: אם הצבעים שבחרתם הם שמנת, כחול, ירוק וורוד, אפשר להחליט שהמפה ירוקה, הכלים בשמנת ושאר הקישוטים בורוד וירוק.

festive_table_4-s

כסאות – מה שמשדרג מאוד את עריכת השולחן לחג הוא סט כסאות זהה. אם אין מספיק כסאות זהים, אפשר להלביש את הכסאות בבדים עם קשירה מאחור, או לחלופין להניח בד זהה על המשענות וכריות אחידות על המושבים.

חג שמח ובתיאבון !


לקבלת טיפים לעיצוב הבית