ממליצים | יפית וקובי

בשביל מה צריך עיצוב פנים אם יש כבר אדריכל ומה זה בכלל?

כמעט סגרנו כבר הסכם עם קבלן, אחרי שקיבלנו את התכניות מהאדריכל שלנו. דיברנו עם קבלן מומלץ, שנתן עוד כמה טיפים לשינוי, וכל מה שנשאר היה להחליט מתי מתחילים. כן (לשמחתנו) הייתי אז בהריון מתקדם, והחלטתי לדחות בשנה את השיפוץ המתוכנן (המיועד יותר נכון... לא בדיוק מתוכנן), שכלל בניית קומה שניה והרחבת המטבח. נשמע פשוט, אבל ידענו שהסכום המושקע יהיה רב. אני לא הייתי שלמה והיה חסר לי משהו. התחלתי להתעניין בשטח, ולדפדף באתרי בניין ודיור, ולשאול עצמי שאלות כמו מי הולך לסדר לנו את הבית בכל הפרויקט הזה? הבית שלנו, בקומה הנוכחית, כל כך מבולגן ולא פונקציונאלי ועל זה לא מדברים בכלל... חוצמזה שאני בעצמי לא יודעת אילו פתרונות אחסון קיימים בשטח... המשכתי לקבל רעיונות. הרגשתי שהאדריכל עוסק יותר בחוץ, ולא בפרטים הקטנים מאד של הבית, ובכלל אין לו יותר מדי מידע על התנהלותנו בבית, אז איך אוכל לצפות ממנו שיבנה את בית חלומותינו (אם כבר משקיעים). באותו זמן, בעלי היקר ממש משוכנע שאין צורך לחפש מעצב פנים סתם כדי לשלם עוד סכום מיותר לחלוטין, יש אדריכל שעושה הכל ואפשר לסמוך עליו. מכיוון שכך, החלטתי לפנות בעצמי אל מעצבות פנים באופן אקראי דרך פרסום באינטרנט. קיבלתי ייעוץ והתרשמות כללית, והבנתי לגמרי שאני לא מתחילה את הפרויקט הזה, עד שאני יודעת בדיוק מה אני רוצה מהבית שלנו, לפני שנשקיע סכומים מטורפים. מעצבת נחמדה אחת אמרה לבדוק טוב טוב אם יש נחיצות לקומה שניה ולמי בדיוק. מעצב אחר שהזמנתי, כשבעלי כבר נכח בשיחה והואיל בטובו להקשיב, הסתכל ואמר שאפשר לשנות לגמרי את מיקום הכניסה לבית ואת מיקום החדרים, על מנת שהסידור יהיה אופטימלי ולא נצטרך בכלל לבנות למעלה. במפגש הזה זז משהו בראשו של בעלי והוא נפתח מעט לפונקציה הזאת. בפעם השלישית, אמרתי לבעלי שכבר קבעתי עם עוד מעצבת אחת אחרונה ודי, שמוכנה גם להגיע ללא תשלום, אז מה אכפת לך להקשיב - ואז נחליט.

את המעצבת הזאת בחרתי בקלות. התרשמותי הטובה מאד מהאתר שלה, והאינטואיציה שלי שאמרה לי שמדובר במעצבת רצינית ומעניינת, גרמו לי להתעקש לקיים את הפגישה עימה ולא לוותר.

זאת היתה יפעת אנג'ל .

בפגישה הראשונה, התרשמתי מאד לטובה ממנה כבת אדם צנועה, ישרה ורצינית. לא ניסתה למכור לנו שום דבר, הקשיבה והציעה את דרך עבודתה בפשטות.

מיד התחברנו שנינו והחלטנו מיד שאיתה אנחנו רוצים לעבוד .

כיום אנחנו בתוך תהליך התכנון, ומבינים לחלוטין שפרויקט שיפוץ /שדרוג בית, כמעט כמו בנייה, דורש כל כך הרבה שלבים, מערב כל כך הרבה אנשי מקצוע ודורש המון החלטות רציניות בתזמון נכון .

על מנת לחסוך עוגמות נפש וכסף רב, דרוש מי שינהל את הפרויקט הזה - יארגן אותו בסדר הנכון וישאל את השאלות המדויקות, על מנת שנגיע להחלטות המתאימות ביותר לחיינו. מסתבר שמעצבת פנים לא רק מתעסקת בצבעי הבית, סגנון הריהוט וצבעי הוילונות (כנראה שזה מה שחשבנו)... מעצבת פנים בשבילנו היא זו שמנהלת לנו את הפרויקט מ-א' עד ת'. מעצבת פנים היא זו שיודעת את כל הסודות הכמוסים שמסתתרים בפרויקטים האלה, ומפתיעים וגורמים לפעמים להוצאות מיותרות והפתעות אחרות בהמשך. היא זו שחושפת בפנינו את כל הצפוי מנסיונה הרב. שהרי מה אנחנו באמת יודעים בתוך כל הבלגן הזה, וכמה ניסיון יש לנו בעולם הזה שמשתנה ומשתנה?

התכנון המקדים של כל השינויים בבית בעל חשיבות-על בחסכון בהמשך .

הליווי הצמוד המקצועי מאד של המעצבת יפעת, שמתעסקת בחומרים האלה יום יום במשך שנים, ובעצמה עברה מספר פעמים דירות ושיפוצים. ליווי שמקל מאד ברכישת מוצרים, במשא ומתן בהמשך עם אנשי מקצוע (מיותר לציין שלנו  אין רקע, ידע וניסיון בשטח הבינוי והעיצוב בכלל).

ויפעת, שתזכה לפרויקטים גדולים עוד שנים רבות מאד, פרקטית מסודרת יסודית מאורגנת מסבירה בצורה מאד ברורה ושקופה את התהליכים, מקשיבה בסבלנות לצרכים, ישרה כמו סרגל, ומאד נעימה כבן אדם. כל מפגש איתה פתח בפנינו עוד רעיונות חדשים. אני, אישית, התרגשתי מכל מפגש והתהליך עצמו מאד מעניין ומלהיב אותנו, בעיקר כי אנחנו יודעים שאנחנו לא לבד - יש איתנו ליווי מקצועי צמוד, אנחנו נתחיל ונסיים אותו ביחד בזמן.

הביטחון הזה והשקט הנפשי שווים בהחלט את הסכום ששילמנו. כך גם בעלי הספקן אומר היום בפסקנות, וישמח להמליץ ולהסביר לכל מי שמתלבט אם להשקיע גם במעצב פנים או לא...

אל תחשבו פעמיים, תכנון חכם מראש שווה המון !!

בהצלחה !!

יפית וקובי

לצפיה בבתים מעוצבים – קליק על התמונה

לצפיה בבתים מעוצבים – קליק על התמונה