עיצוב חדרי שינה

יש חדרי שינה מזמינים, שרוצים להישאר בהם עוד ועוד. יש כאלו שמעוררים עניין, יש שמעודדים אינטימיות, ויש שלא. בבתי מלון בוטיק/צימרים משודרגים אפשר למצוא כאלו שעושים "ואו" ואתם חוזרים נפעמים. אז כיצד להפוך את חדר השינה שלכם למשהו מרגש עבורכם?

במאמר הזה אני רוצה לתת מספר נקודות שיכולות לשדרג כל חדר שינה בבית ואתם תבחרו מה לעשות.

ריהוט
בחדר שינה זוגי כדאי שתהיה מיטה זוגית בגודל שמתאים לכם, ממוקמת במרכז, ומשני צידיה יהיה מעבר ראוי. מעבר ראוי הוא כזה שלא צריכים ללכת על הצד כדי להגיע לראש המיטה ולא מקבלים מכות ברגלים ונשארים עם סימנים כחולים…
טיפ: מחקרים מראים שעוד כעשרים שנים, מרבית המיטות תהיינה מתכווננות, עם אפשרות להגביה את איזור הראש ו/או הרגליים. מי שנמצא כעת בשלבי שיפוץ יכול להכין שקע חשמל במרכז גב המיטה, קרוב לרצפה יחסית, כדי להיות מוכן…..

בנוסף, אלו המאמינים באמונות טפלות, יציינו כי חייבים שתי ארוניות לילה בצידי המיטה. הן לא חייבות להיות זהות. כדאי שישתלבו עם שאר הריהוט בחדר וכן אחת עם השניה.
ארון בגדים נטמע בקיר ככל האפשר, כלומר שיבלוט כמה שפחות (אם התכוונתם לרכוש חזיתות של ארון מוונגה, אנא התאימו את הקיר לצבע דומה…
במידה ובחדר יש "שאריות" של רהיטים מקרובים רחוקים ומשנות הלימודים שלכם, זה הזמן לעשות מעשה טוב, לתרום או להעביר למקום אחר. חדר השינה אינו מחסן רהיטים מגובבים, חוטי תקשורת, כסאות שבורים ועוד (וכל תיאור כאן הוא ממה שראיתי לאורך השנים בבתים של לקוחות, טרום שיפוץ).
אם יש מקום לספה, ספסל, מושב נוח או כל רהיט אחר (שידת איפור), אדרבה, רק שימרו על מעברים נאותים, קחו בחשבון שכיסא מוסת אחורנית וכשיושבים על כסא, למרבית האנשים יש ברכיים שתופסות מקום בחלל…

bed2

צבעים
סכמת צבעים המומלצת לחדר נעה בין שלושה לארבעה צבעים. הכי מומלץ ששניים מהם יהיו קרים ושניים חמים יותר. בדרך כלל, בארץ, שני צבעים שחוזרים על עצמם הם חום ושמנת. בנוסף אליהם, כדאי לבחור לפחות עוד צבע אחד ששניכם אוהבים או מתחברים. אפשר להדגיש קיר מסוים, ותמיד נשאלת השאלה האם ליצור את נקודת המיקוד בחדר כשנכנסים אליו? או כשיושבים על המיטה? התשובה היא בהתאם למבנה החדר ומה שעושה לכם נעים יותר. ובכל מקרה, מומלץ מאוד שלפני המיטה, דהיינו מה שרואים כשיושבים עליה, יהיה משהו נעים לעין.

חדר שינה ממלון סינמה, תל אביב

תאורה

חשוב לתכנן לפחות שלושה סוגי תאורה: 1. תאורה לקריאה ליד המיטה. המגמה כיום היא לבחור גופי לד ממוקדים כדי לא לסנוור את בן הזוג. 2. תאורה מרכזית שעצמתה תיקבע לפי הפעילות בחדר. כלומר, אם הנכם עובדים עם לפטופים במיטה – כדאי שתהיה חזקה יותר, לעומת תאורה רגילה להתמצאות כללית בחדר. 3. תאורה אחת לפחות לאווירה. הכוונה לגוף מיוחד שניתן לעמעם כדי ליצור אווירה רומנטית ורכה.

חדר שינה ממלון ברדיצ'בסקי, תל אביב

טקסטיל
בדים מוסיפים רכות לחדר. וילונות נשפכים, מתקרה ועד רצפה, או לחלופין וילונות רומאים נאספים כלפי מעלה, שטיחים רכים ונעימים למגע – כל אלה יתנו טאץ' נוסף וישדרגו את החדר. המשיכו עם כיוון הטקסטיל וארגנו לכם כיסוי מיטה, "מלאכותי" בעיני שניכם, כזה שעושה לכם "ואו" עם כריות תואמות. ליצירתיים במיוחד – אפשר להתאים ראש מיטה מקושט, בגוונים שהחלטתם שישלטו בחדר, שיתאים גם לכיסוי המיטה והכריות. כיסוי מיטה כדאי שיגלוש משני צידי המיטה ולא יהיה בדיוק במידות המיטה. ראש מיטה אפשר שיהיה בולט קצת מרוחב המיטה או ברוחב של ארונית עד ארונית, אם אפשר.

חדר שינה ממלון רוטשילד 71, תל אביב

חדר שינה ממלון רוטשילד 71, תל אביב

אביזרים
אפשר לשדרג את החדר עם תמונות. מאחר והחדר אישי, התמונות יכולות להיות אישיות, כגון שילוב תמונות מטיולים משותפים, מאירועים מיוחדים, של ילדיכם, או מה שמעלה חיוך והרגשה נעימה אצלכם בלב.
אפשרות נוספת היא ליצור תמונות אווירה משותפת של שניכם (יש מנחים שאיתם ניתן ליצור כזו תמונה, מדובר בסכום של כמה מאות ₪ בודדות).
מראות – כדאי שתהיה מראה ממנה ניתן לראות את כל הגוף. למקם אותה בצורה כזו שאינה משתקפת במיטה.
אם ישנה טלויזיה בחדר, אני אוהבת "להחביא" אותה בתוך ארון. זרועות ושאר מתלים – אינם מומלצים.
"בגדים לא לכאן ולא לכאן" – מאחר והם ממילא קיימים, ליצור להם מקום מסודר. מתלה יפה, מתלה עומד, מקום מוגדר בו ניתן להניח את הבגדים הללו.
אביזרים נאים שאתם אוהבים – מצד אחד לא להגזים, ומצד שני שיהיו בהלימה עם האווירה של החדר. עם זאת, נקודה חשובה: אם יש לכם אוסף חרבות, אוסף מפיות, בולים, מדליות או כל דבר אחר, חדר השינה אינו המקום המתאים לכך…

אפקטים
אפשר לשלב מוסיקה בחדר שינה עצמו וגם בחדר הרחצה/ הארונות הצמודים לו. להחליט מראש אם הולכים על מערכת סמויה (ואז צריך להכין תשתית של כבלים בהתאם), או פשוט מיני מערכת עם רמקולים (ויש כיום גם אלחוטיים).
ליצירתיים שביניכם, אפשר גם לטפל בתקרה. כוכבים, דמויי כוכבים (באמצעות תאורה) – מוסיף הרבה מאוד לאווירה.

חדר שינה ממלון עדן פרמייר, תל אביב

חדר שינה ממלון עדן פרמייר, תל אביב

נוף
הכוונה למראה הנשקף מחלונכם. במיוחד כאשר אתם שוכבים במיטה. אם הנוף אינו נאה בעיניכם, הרכיבו וילון או הדביקו מדבקה על החלון.

חדר שינה ממלון שיק סנטר, תל אביב

חדר שינה ממלון שיק סנטר, תל אביב

לסיכום
כדי ליצור חדר שינה מהחלומות צריך לסדר אותו מבחינת ריהוט, לבחור את הצבעים המתאימים לכם ביותר, לארגן את הדברים כך שמכל נקודה ונקודה בחדר יהיה נעים להתבונן על מה שיש בו, והכי חשוב כמובן למצוא את הפרטנר המתאים… שינה נעימה.


לקבלת טיפים לעיצוב הבית